RAZPIS ROBOBUM

ROBObum

  

http://www.um.si/CGP/FERI/Documents/logo-um-feri.png



»MARIBORSKI ROBOTSKI IZZIV«

državno tekmovanje ROBObum 2016

državno tekmovanje RoboT 2016

 

torek 17.maja 2016 z otvoritvijo ob 9.30 uri v avli objekta G2, UM-FERI,

Smetanova ul. 17, Maribor







Glavno nagrado za RCJ Reševanje SŠ prispeva in podeli

Veleposlaništvo ZDA v Sloveniji.


 

 












 











 


 

Restavracija je odprta od 8h do 15h, ostale informacije in rezervacije večjega števila obrokov so možne na 02 220 7195.

***

Univerza v Mariboru,
Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko,
Inštitut za robotiko, 
objavljamo


 RAZPIS ROBObum 2016

 

Državno robotsko tekmovanje ROBObum 2016 za osnovnošolce in srednješolce bo potekalo v torek, 17. maja 2016, v avli objekta G2 na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v Mariboru, v naslednjih kategorijah:

A) ROBOsled - tekmovanje s samogradnimi mobilnimi roboti - PRIJAVNICA,
B) RoboCupJunior Slovenija Open - PRIJAVNICA.

Prijave ekip na državno tekmovanje z izpolnjeno prijavnico, poslano na elektronski naslov robobum.feri(at)um.si, bomo sprejemali od 4. aprila do 22. aprila 2016. 

 

KATEGORIJA ROBOsled

Tekmovanje samogradnih mobilnih robotov za sledenje črni črti iz sestavljanke SLEDIbot (ali sorodnih sestavljank) organiziramo v naslednjih razredih:

  • ROBOsled DIRKAČ,
  • ROBOsled POZNAVALEC.

V razredu ROBOsled DIRKAČ se ekipe pomerijo v hitrostni vožnji mobilnih robotov po črni črti. V razredu ROBOsled POZNAVALEC se ekipe pomerijo v poznavanju delovanja in gradnji SLEDIbot-a.

Na državnem tekmovanju ROBOsled lahko sodelujejo učenci oz. ekipe učencev osnovnih šol, ki so sodelovali na regijskem predtekmovanju in so na njem zasedli eno od prvih treh mest. Na regijsko predtekmovanje se lahko prijavite pri lokalnem organizatorju (glej seznam predtekmovanj v nadaljevanju razpisa). Tiste osnovne šole, v okolici katerih ni bilo organiziranega regijskega predtekmovanja, pa lahko prijavijo učence oz. ekipe učencev neposredno na državno tekmovanje.

Tekmovalne ekipe se lahko potegujejo tudi za Glavno nagrado ROBOsled, pri kateri se bodo upoštevali doseženi rezultati iz obeh razpisanih razredov tekmovanja ROBOsled.

Rok za prijave na državno tekmovanje ROBOsled je petek, 22. april 2016, PRIJAVNICA.


KATEGORIJA RoboCupJunior Slovenija Open   

RoboCupJunior je svetovno robotsko tekmovanje za učence osnovnih šol in dijake srednjih šol v razredih:

  • Reševanje Črta,
  • Reševanje Labirint,
  • Reševanje Cospace,
  • Nastop (prej Ples) in
  • Nogomet.

Za vse razrede tekmovanja RoboCupJunior veljajo zadnja pravila tekmovanja, objavljena na tej povezavi. Če na navedeni povezavi niso objavljena prirejena pravila, veljavna za RoboCupJunior tekmovanje v Sloveniji, tedaj veljajo za državno tekmovanje RoboCupJunior Slovenija aktualna svetovna pravila tekmovanja, ki so objavljena na spletni strani: http://rcj.robocup.org. Ta pravila za letošnje leto omejujejo sestavo tekmovalne ekipe na najmanj dva člana oziroma največ šest članov.

Na državnem tekmovanju RoboCupJunior Slovenija za osnovne šole lahko sodelujejo ekipe učencev, ki obiskujejo osnovno šolo v Sloveniji, do vključno 9. razreda. Za sodelovanje slovenskih ekip učencev osnovnih šol na svetovnem RoboCupJunior tekmovanju  pa veljajo določila svetovnega RoboCupJunior tekmovanja o starosti članov tekmovalnih ekip, ki so sicer objavljena na spletni strani: http://rcj.robocup.org.  Za ekipe dijakov srednjih šol veljajo določila svetovnega tekmovanja o starosti članov.

Na državnem tekmovanju RoboCupJunior lahko sodelujejo ekipe učencev osnovnih šol ali dijakov srednjih šol, ki so sodelovale na regijskem predtekmovanju in so na njem zasedle eno od prvih treh mest. Seznam regijskih predtekmovanj RoboCupJunior, ki bodo izvedena v šolskem letu 2015-2016, je objavljen v nadaljevanju razpisa. Na regijsko predtekmovanje se prijavite pri lokalnem organizatorju. Organizator državnega tekmovanja RoboCupJunior si pridržuje izključno pravico, da po svoji presoji, v okviru zmožnosti izvedbe državnega tekmovanja, povabi na državno tekmovanje več kot tri ekipe z regijskega tekmovanja. 

Rok za prijave na državno tekmovanje RoboCupJunior za OŠ in SŠ je petek22. april 2016, PRIJAVNICA.


Maribor, 29.2.2016


Koordinator organizacijskega odbora ROBObum 2016: 
izr. prof. dr. Aleš Hace 
Univerza v Mariboru 
Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko 
Inštitut za robotiko 
Smetanova ul. 17, SI-2000 Maribor 
E-pošta: ales.hace(at)um.si  
Tel.: 02 220 7301

 

Vodja Inštituta za robotiko: 
prof. dr. Miro Milanovič

 

Organizacijski odbor:  
Aleš Hace
Alenka Hren
Boris Curk
Darko Hercog
Franc Mihalič
Božo Bratina
Suzana Uran
Miro Milanovič


 


REGIJSKA PREDTEKMOVANJA ROBObum 2016

REGIJA

 

NAZIV ŠOLE

(ORGANIZATOR)

 

PREDTEKMOVANJE

PODRAVSKA REGIJA

Srednja elektro-računalniška šola Maribor

Kraj, datum, ura: SERŠ Maribor

Kategorija: ROBOsled, 3.3.2016, 13.00, rok za prijavo 7.1.2016

Kategorija: RoboCupJunior Reševanje Labirint, RoboCupJunior Reševanje CoSpace, 21.4.2016, 10:00, rok za prijavo 1.4.2016

Vodja: Miran Waldhutter

E-naslov za prijavo: miran.waldhutter(at)sers.si

PODRAVSKA REGIJA

Tehniški šolski center Maribor

 Srednja strojna šola

Kraj, datum: SSŠ Maribor, 21.4.2016

Kategorija - ura: RoboCupJunior Reševanje Črta (OŠ) - pričetek 11.00, RoboCupJunior Reševanje Črta (SŠ) - pričetek 13.00

 

Vodja: Aleš Smole

E-naslov za prijavo: ales.smole(at)guest.arnes.si

Rok za prijavo: 15.4.2016

PODRAVSKA REGIJA

Šolski center Ptuj

 Elektro in računalniška šola

Kraj, datum, ura: ŠC Ptuj, prostori MIC (Volkmerjeva c. 19), 21.4.2016, 9.00

Kategorija: ROBOsled DIRKAč, ROBOsled POZNAVALEC, RoboCupJunior Reševanje Črta (OŠ in SŠ), RoboCupJunior Nastop (OŠ in SŠ), RoboCupJunior Nogomet (OŠ in SŠ)

Vodja ROBOSled: Branko Šešerko

Prijava ROBOSled: branko.seserko(at)guest.arnes.si

Vodja RoboCupJunior: Iztok Milošič

Prijava RoboCupJunior: iztok.milosic(at)guest.arnes.si

Rok za prijavo: 8.4.2016

POMURSKA REGIJA

Srednja poklicna in tehniška šola Murska Sobota

Kraj, datum, ura: Regijski center Murska Sobota (Šolsko naselje 12), 21.4.2016, 13.00

Kategorija: RoboCupJunior Reševanje (OŠ), RoboCupJunior Nastop (OŠ)

Vodja: Benjamin Lipuš, benjamin.lipus(at)spts.si

Navodila za prijavo: OŠ dobijo vabila in podatke za prijavo preko strežnika

Rok za prijavo: 10.4.2016

KOROŠKA REGIJA

Šolski center Ravne na Koroškem

 Srednja šola

Kraj, datum, ura: Ravne na Koroškem (Na gradu 4a), 31.3.2016, 10.00

Kategorija: ROBOsled DIRKAČ, RoboCupJunior Reševanje Črta(OŠ)

Vodja: Peter Čepin

E-naslov za prijavo: peter.cepin(at)gmail.com

Rok za prijavo: 18.3.2016

SAVINJSKA REGIJA

Šolski center Celje

  Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije

Kraj, datum, ura: SŠSMM Laboratorij za robotiko (učilnica A-30), 13.4.2016, 10.30

Kategorija: ROBOsled DIRKAČ, RoboCupJunior Rešavanje Črta (OŠ)

Vodja: Matej Veber

E-naslov za prijavo: : matej.veber(at)sc-celje.si, robert.ojstersek(at)sc-celje.si

Rok za prijavo: /

SAVINJSKA REGIJA

Šolski center Celje

  Gimnazija Lava

Kraj, datum, ura: Gimnazija Lava, 20.4.2016, 14.00

Kategorija: RoboCupJunior Reševanje Črta (SŠ)

Vodja: Karmen Kotnik

E-naslov za prijavo: karmen.kotnik(at)sc-celje.si

Rok za prijavo: 15.4.2016

SAVINJSKO-ŠALEŠKA

Šolski center Velenje

 Elektro in računalniška šola

Kraj, datum, ura: prostori MIC Velenje, 14.4.2016, 10:00

Kategorija: ROBOsled DIRKAČ, RoboCupJunior Reševanje Črta (OŠ), RoboCupJunior Reševanje Labirint (OŠ)

Vodja: Peter Vrčkovnik

E-naslov za prijavo: peter.vrckovnik(at)guest.arnes.si

Rok za prijavo: 4.3.2016

ZASAVSKA REGIJA

Srednja tehniška in poklicna šola Trbovlje

Kraj, datum, ura: STPŠ Trbovlje (Šuštarjeva kolonija 7a), 15.3.2016, 11.30

Kategorija: ROBOsled, RoboCupJunior Reševanje (OŠ), RoboCupJunior Nastop (OŠ)

Vodja: Ivan Pavlič

E-naslov za prijavo: ivan.pavlic(at)stps-trbovlje.si  (info)

Rok za prijavo: 8.3.2016

SPODNJEPOSAVSKA REGIJA

Šolski center Krško-Sevnica

 Srednja šola Sevnica

Kraj, datum, ura: ŠČ Krško-Sevnica (Cesta krških žrtev 131), 15.4.2016, 9.00

Kategorija: ROBOsled DIRKAČ, ROBOsled POZNAVALEC

Vodja: Svetlana Novak

E-naslov za prijavo: svetlana.novak(at)sc-krsko.si 

Rok za prijavo: 10.4.2016

GORENJSKA REGIJA

Šolski center Kranj

 Srednja tehniška šola

Kraj, datum, ura: ŠČ Kranj, 12.4.2016, 14.00

Kategorija: ROBOsled DIRKAČ

Vodja: Andrej Arh

E-naslov za prijavo: andrej.arh.tsckr(at)gmail.com (info)

Rok za prijavo: 5.4.2016

GORENJSKA REGIJA

Osnovna šola Franceta Prešerna Kranj

Kraj, datum, ura: OŠ Franceta Prešerna, 29.3.2016, 16.00

Kategorija: RoboCupJunior (OŠ)

Vodja: Andrej Koložvari

E-naslov za prijavo: andrej.kolozvari(at)guest.arnes.si

Rok za prijavo: 26.3.2016

GORIŠKA REGIJA

Šolski center Nova Gorica

  Elektrotehniška in računalniška šola

Kraj, datum, ura: MIC (Erjavčeva 8a), 20.4.2016, 9.00

Kategorija: ROBOsled

Vodja: Robert Peršič

E-naslov za prijavo: robert.persic(at)scng.si

Rok za prijavo: 19.4.2016

JUGOVZHODNA SLOVENIJA

Šolski center Novo mesto

 Srednja elektro šola in tehniška gimnazija

Kraj, datum, ura: ŠCNM, 15.4.2016, 8.00

Kategorija: ROBOsled

Vodja: Mile Božić

E-naslov za prijavo: mile.bozic(at)guest.arnes.si

Rok za prijavo: 8.4.2016

NOTRANJSKO-KRAŠKA REGIJA

 

Šolski center Postojna

 Gimnazija Ilirska Bistrica

Kraj, datum, ura: Gimnazija Ilirska Bistrica, 14.4.2016, 12.00

Kategorija: ROBOsled, RoboCupJunior Reševanje Črta (OŠ in SŠ)

Vodja: Klavdij Logar

E-naslov za prijavo: klavdij.logar(at)scpo.si

Rok za prijavo: 11.4.2016

OBALNO-KRAŠKA REGIJA

GEPŠ Piran

 Elektro in pomorska šola Portorož

Kraj, datum, ura: Elektro in pomorska šola Portorož, 21.4.2016, 10.00

Kategorija: ROBOsled DIRKAČ, RoboCupJunior Reševanje Črta (OŠ in SŠ)

Vodja: Robert Stegel

E-naslov za prijavo: robert.stegel(at)guest.arnes.si

Rok za prijavo: 19.4.2016